❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Bolest zad pomůže vyřešit matrace z paměťové pěny

Ráno dělá den. Mnozí z nás se ale po probuzení budí celí rozlámaní, s bolavými zády a pocitem, že dnes z té postele snad nevstanou. Jak potom asi vypadá celý zbytek dne? Únava, stres, podráždění, bolesti. Tomu bychom se asi všichni rádi vyhnuli, nemáme pravdu? Co nám s kvalitním spánkem dokáže nejlépe pomoci? No přece matrace. Vyberte si tu správnou a nadobro se zbavte bolesti zad. 

Není matrace jako matrace

Minimálně tisíckrát již bylo řečeno, že nejsnadnější cestou k celkovému zdraví je kvalitní spánek. Během noci naše tělo i mysl odpočívají a regenerují. Nikomu neprospěje, když se celou noc převaluje a hledá pohodlnou polohu, ve které ho nikde nic tlačí. Po každé takové noci se totiž budíme rozespalí a rozbolavělí. Místo, abychom si odpočinuli, jsme tělo vystavili další námaze.

Chcete-li večer nerušeně usnout a ráno se probudit bez sebemenší známky bolesti, měli byste spát na matraci z kvalitního materiálu. S bolestí zad a krční páteře si nejlépe poradí tzv. paměťová pěna.

Ale pozor! Mezi matracemi z paměťové pěny jsou na trhu obrovské rozdíly. Při výběru si dejte pozor, jak vysoká vrstva paměťové pěny na matraci vlastně je. Je velký rozdíl mezi 1 a 10 cm. Platí, že čím vyšší vrstva je, tím lepší vlastnosti matrace má. A co že je to vlastně za zázrak?

Zázrak jménem paměťová pěna

Paměťová nebo také líná pěna se vyznačuje dokonalou schopností přizpůsobit se jakémukoliv tlaku a měnit svůj tvar i tvrdost. Vyvinuli ji vědci z NASA pro pohodlí a bezpečnost posádek kosmických letů. Pro své unikátní vlastnosti ji brzy začali používat také zdravotníci a výrobci matrací a lůžkovin.

Tajemstvím úspěchu líné pěny je princip jejího fungování:

  • reaguje na lidské teplo,
  • na klíčových místech jako jsou boky a ramena měkne a vůbec netlačí,
  • po chvíli se přizpůsobí křivkám těla.

Tyto vlastnosti zaručují, že vaše páteř bude během noci v přirozené poloze.

Když k matraci z líné pěny přidáte také anatomický polštář ze stejného materiálu, nebude vás ráno kromě zad bolet ani za krkem.

 

Změňte polohu, ve které spíte

 

Podpořte matraci v boji proti bolestem zad změnou spánkové polohy. Některé pozice spánku vám totiž dokážou přitížit, jiné naopak pomohou zádům ulevit.

  • Nejhorší je jednoznačně spánek na břiše. Přirozená křivka páteře se při lehu na břiše zplošťuje a zbytečně zatěžuje zádové svaly. Navíc vás bude ráno bolet i za krkem, protože vás tato poloha nutí vytočit hlavu do strany.
  • Nejvíce zádům prospějete, když budete usínat na zádech. Hlava, krk i páteř v této poloze zaujímají nejpřirozenější pozici. Když je navíc podpoříte podkladem z paměťové pěny, máte proti bolesti zad vyhráno.

 

TIP NA ZÁVĚR

Nejvyšší vrstvu paměťové pěny najdete na matracích značky Curem. I když se řadí mezi dražší modely, investice do nich výměnou za NE-bolest zad určitě stojí. Navíc vám na ni dá výrobce až 10 záruku. V naší nabídce najdete hned dvě:

    Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz