❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Připravte svou ložnici na zimu

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu a k tomu patří také velký předvánoční úklid. Když už budete v tom mytí oken, smejčení pod nábytkem a vytírání prachu z polic, věnujte extra pozornost své ložnici. A ujistěte se, že je dokonale připravená na chladné zimní noci. I když už od Vánoc každý začíná vyhlížet jaro, pravdou zůstává, že astronomická zima právě začíná a mrazíky jen tak neopadnou. Tak hurá na to!

Zazimujte postel

  • První je na pořadu důkladné čištění. Vyperte lůžkoviny, vyčistěte matraci a důkladně ukliďte prostor kolem postele (otřete rošt, rám i prostor pod postelí). Přečtěte si, jak správně čistit polštáře, peřiny i matrace.
  • Pokud vám bývá v noci chladno, připravte si zimní hřejivou přikrývku a tu letní bezpečně uložte na suché místo. 
  • Na postel dejte hřejivý přehoz, který v chladnějších nocích poslouží jako extra hřejivá vrstva navíc.
  • Postel převlékněte do hřejivého flanelového povlečení - a pokud chcete být extra, sáhněte po zimním nebo vánočním motivu.  
  • Vedle postele si připravte hřejivé koberečky, abyste nemuseli bosýma nohama stoupat na studenou podlahu.

Zaměřte se na teplotu

Pro kvalitní spánek je velmi důležitá správná teplota v místnosti. V ložnici by měla být teplota minimálně o 3 stupně nižší než v jiných místnostech a říká se, že pro spánek je ideální cca 17 °C. Dbejte tedy na to, aby se v ložnici netopilo až příliš a nezapomeňte také důkladně vyčistit radiátory - otřete je navlhčeným hadříkem a vysajte prostor pod mřížkou - aby se během topení nevířil vzduchem usazený prach.

Kromě správné teploty dbejte také na pravidelné větrání. V zimních měsících je ideální krátké a intenzivní větrání několikrát denně. Ráno a večer otevřete okna dokořán alespoň na pět minut.

Zútulňujte

Vytvořte si v ložnici dokonale útulnou atmosféru a dlouhé zimní noci si pořádně vychutnejte. Krásné závěsy, tlumená a teplá světla, zapálená svíčka a měkoučké polštáře vytvoří z vaší ložnice dokonalé místo k relaxaci. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz