❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Druhy matrací podle typu pěny

Kdy jste se naposledy vzbudili odpočatíplní elánu a s přebytkem dobré nálady? Nedokážete si vzpomenout? Tak v tom případě je ta správná doba na obměnu matrace. V krátkosti vám vysvětlíme základní členění materiálů, které napoví, jaká matrace by pro vás byla ta pravá.
 
Studená pěna Flexifoam
Tvarově stálá, díky větším pórům vzdušná a poměrně lehká. Její hlavní výhoda spočívá v nízké ceně.
Matrace ze studené pěny bude tedy vhodná pro každého, koho netrápí žádné vážnější zdravotní komplikace a nechce do matrace příliš investovat.

Paměťová (lína nebo visco pěna)
Termoaktivní pěna se dokáže lépe přizpůsobit anatomii těla díky tlaku a teplotě. Přizpůsobí se tak více spánku na boku a břiše. Nenarušuje krevní oběh a v kombinaci s masážní profilací má skvělé ortopedické vlastnosti. Matrace z paměťové pěny jsou tedy vhodné pro osoby, které mají po vážnějších úrazech a nesnesou větší tlak v různých oblastech svého těla. Ale stejně tak zdraví zákazníci, kteří chtějí spát jako na mechu.

Latexová pěna
Matrace z latexové pěny jsou velmi prodyšné, pružné, dobře drží tvar, dlouho vydrží a mají antialergické vlastnosti. Jsou směsí přírodního a syntetického latexu. Bude z ní nadšený každý, kdo má v oblibě spíše měkčí matrace a hodně se potí.

Moderní taštičkové pružiny
Dnešní pružinové matrace se vyrábějí z mnohem kvalitnějších materiálů než dříve, pružiny jsou zašity v tzv. taštikách. Houpavý pocit z pružinové matrace je zcela nezaměnitelný, ideálně rozloží hmotnost a odpor těla. Díky taštičkám dominují matrace větším provzdušněním bez nadměrného pocení. Za matraci si sice připlatíte, ale komfort za to opravdu stojí.

postel


 

 
 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz