❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 599 Kč do 16.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

5 způsobů, jak se příjemně unavit

Myslíme, že to znáte všichni. Potřebujete se vyspat před důležitou schůzkou, nabrat síly po vyčerpávajícím víkendu a sotva si lehnete do postele, víte, že usínat budete nejméně hodinu. Hlava už by spát chtěla, ale tělo na to ještě není dostatečně unavené a potřebovalo by dorazit. Máme pro vás 5 způsobů, jak se zaručeně unavíte a usínání vám potom půjde hravě. Pusťte se do toho.

 

Sport

Šikovný způsob, jak se na určitý čas pořádně nabudit a sršet endorfiny, ale po odeznění účinků a zklidnění také velmi šikovný způsob, jak se příjemně a efektivně unavit.

Zajděte si na dlouhou procházku v přírodě, zaběhejte si, skočte si na spinning nebo třeba zkuste rytmickou powerjógu. Možností je nespočet! Stačí jen skoncovat s výmluvami a pustit se do toho.

Malá rada! Nenuťte se do cvičení, které vám nevyhovuje a nečiní potěchu. Najděte si styl cvičení, který vás bude bavit a naplňovat.

Sex

Západní sexuální praktiky vás o velké množství energie zaručeně připraví příjemným způsobem, aspoň v to tedy doufáme. Ať už si zvolíte rytmickou rychlovku, dlouhé něžné milování nebo ještě lépe obojí.

Jestli se ale naopak obáváte, že vás sex připraví o poslední zbytek energie, kterou ještě potřebujete pro následující činnosti, seznamte se s praktikami východního přístupu o pomalém a vědomém milování, které vám naopak velkou dávku energie poskytne.

Meditace

Meditace je naprosto úžasným uvolněním těla i mysli. Pusťte si řízené meditace (volně dostupné na internetu) a užívejte si hlubokou relaxaci, kterou vám nabízí.

Při hlubokém uvolnění se můžete lehce přehoupnout do režimu spánku, a to je naprosto v pořádku. Meditovat můžete nejen večer před spaním, ale také v průběhu dne, kdy potřebujete načerpat síly a takový 20 minutový spánek po meditaci vás nesmírně nabije. 

 

Knihy a bylinné čaje

Maminka má vždycky pravdu! A co teprve skoro až posvátné rady našich babiček či prababiček? Na všechny základní neduhy měly vždy ten nejlepší přírodní lék. Svou moudrostí často ohromily nejednoho člena rodiny. Jak se tedy kromě těžké práce ideálně unavit?

Uvařte si heřmánkový či jiný bylinný čaj. Zalezte si pod deku a otevřete knihu. Čtěte a popíjejte šálek čaje, dokud neucítíte náznak únavy. Heřmánek je výborný přírodní lék na nespavost a úzkost.

Doporučujeme, abyste četli mimo postel. Mozek má totiž tendenci přiřazovat určité činnosti určitým situacím, tudíž by jindy mohlo ulehnutí do postele vyvolat neschopnost usnout právě kvůli četbě v posteli. Ovšem mnoho lidí má zkušenost, že na ně četba v posteli nijak negativně nepůsobí, takže je to velmi individuální a od nás to berte jako univerzální radu.

 

Hobby

Věnujte se aktivně svým koníčkům a činnostem, které vás bytostně naplňují. Tohle je zaručený recept na šťastný a plnohodnotný život. Vůbec vám nebude vadit, že padnete vyčerpáním.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz