❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 599 Kč do 16.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Jak poloha spánku ovlivňuje vaše zdraví?

Vypínáte lampičku, přikrýváte se peřinou a spokojeně usínáte... Moment! V jaké poloze usínáte? Nezaděláváte si oblíbenou spánkovou polohou na zdravotní komplikace? Zjistěte, jak různé polohy při spánku ovlivňují vaše zdraví.

Poloha ve spánku je totiž úzce spjatá s potížemi, jako jsou bolesti zad nebo třeba chrápání. Může vás také rušit během noci, opakovaně vás probouzet, nebo zhoršujerannívstávání.  Oblíbená spánková poloha dokonce něco vypovídá i o vaší osobnosti.                           

Spaní na břiše

Usínání a spánek na břiše je pro tělo snad nejnáročnější poloha. Utlačuje vnitřnosti, znesnadňuje dýchání a zároveň namáhá krk a spodní zádovou oblast. Spáči na břiše jsou v noci více neklidní a často sebou hází ze strany na stranu. Nedokážete-li usnout jinak, polštář úplně vynechte nebo si opatřete nízký měkký polštář, abyste udrželi krční obratle ve správné pozici. Pokud spaní na břiše přehodnotíte kvůli bolesti za krkem, vyzkoušejte anatomický polštář, který zajistí správnou polohu páteře během spánku,ročnější poloha. Utlačujete vnitřnosti, znesnadňuje dýchání a zároveň namáhá krk a spodní zádovou oblast. Spáči na břiše jsou v noci více neklidní a často sebou hází ze strany na stranu.Nedokážete-li usnout jinak, vynechejte nebo si opatřete měkký polštář, abyste udrželi krční obratle ve správné pozici.

Co o vás vypovídá spaní na břiše?

Spíte na břiše s rukama okolo polštáře a tváří otočenou na stranu? Hovoří se, že takoví lidé jsou velmi společenští, nechávají promlouvat svou mysl a zároveň nejsou otevření kritizování.

Spaní na břiše

Spaní na zádech

Spaní na zádech zhoršuje problémy s bolestivými zády,  chrápáním nebo spánkovým apnoe. Jestli rádi spíte na zádech, nesmíte podceňovat vybavení postele a uvědomit si, na jaké matraci spíte. Není její životnost již u konce? Neměli byste ji vyměnit za vhodnější a kvalitnější typ matrace

Tip: Přetrvávají-li u vás  spánkové poruchy dlouhodobě, konzultujte je se svým lékařem. Můžou totiž vést k řadě problémům - mrtvici, vysokému krevnímu tlaku či srdečním onemocněním.

Co o vás vypovídá spaní na zádech?

Spíte na zádech s rukama nataženýma podél těla? Pozice 'vojáka' vypovídá o tom, že patříte mezi klidné a tiché osoby, ale zároveň můžete mít velká očekávání od sebe i od druhých.

Ležíte na zádech s rukama v blízkosti hlavy? Poloha 'hvězdice' o vás prozrazuje, že jste skvělým posluchačem a nechcete být středem pozornosti.

Spaní na boku

Spaní na boku

Spaní na boku je považováno za nejzdravější, zejména pro vaši páteř, jelikož ji udržuje v přirozené poloze - elipsovité křivce. Spaní na levém boku doporučují lékaři hlavně těhotným ženám. K ženě i dítěti se dostane více prokrvení a živin, ale samozřejmě se nic nestane, když budou spát v jiné poloze. Především je potřeba důvěřovat svému tělu! Miminko by se stejně ozvalo samo, kdyby mu něco nevyhovovalo. 

Co o vás vypovídá spaní na boku?

Existuje více variant, jakým způsobem spát na boku. Mezi ty nejpohodlnější patří, když spíte na boku s lehce ohnutými koleny směrem k hrudi. Taková pozice je nejobvyklejší zejména u žen a vypovídá o tom, že jste přátelští a citliví jedinci.

Spáči na boku s pažemi nataženými dopředu jsou otevřeně smýšlející, ale také podezíraví a tvrdohlaví.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz