❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

8 věcí, které zajistí pohodlný spánek vašemu miminku

Očekáváte miminko? Nenakupujte zbytečnosti. Krátce po porodu toho opravdu moc nepotřebuje. Pořídit musíte jen pár důležitých věcí pro klidný spánek, přebalování, koupání a oblečení. Vše ostatní se vyvrbí postupně. Téměř 18 hodin denně novorozenec prospí, je tedy nasnadě se jako hlavnímu tématu věnovat výbavičce pro klidný a zdravý spánek.

Než začnete vybírat povlečení podle odstínu malby pokojíčku nebo ložnice, myslete na základy – kvalitu, praktičnost, miminko i sebe. Nejde o materiály a barvy, ale taky o umístění a používání. Vyslechnout si rady kamarádek a rodiny jistě stojí za to, každá maminka je ale jiná, miminka jakbysmet, vybavte se tedy potřebami pro spánek podle svých představ.

Na co by při nakupování neměla zapomenout žádná nastávající maminka?

POSTÝLKA

Ta by měla být především pevná, bezpečná a praktická, vyrobena z kvalitních a nezávadných materiálů. Máte-li menší byt, vystačíte pohodlně s jednou, v patrovém domě se vyplatí mít jednu v ložnici, druhou např. pojízdnou v obýváku, kde trávíte většinu dne. Zde ji můžete nahradit také oblíbenou kolébkou.

TIP: Postýlku neumisťujte pod okno, aby miminko nespalo v průvanu, na přímém slunci nebo u zapnutého topení.

MATRACE

Dětská matrace by měla splňovat dva základní požadavky - dostatečnou prodyšnost a střední tvrdost. Příliš měkká matrace je nevhodná pro zdravý vývoj dětské páteře.

NEPROPUSTNÁ PODLOŽKA

Delší životnost, zamezení množení roztočů a bakterií i praktičnost při řešení nehod s protečenou plenkou zajistí prodyšný nepropustný matracový chránič do dětské postýlky. Nebojte se pořídit rovnou dva nebo tři – když dojde k nehodě, chvíli potrvá, než ho vyperete a usušíte. A pokud si miminko berete občas do své postele, bude se hodit jedna podložka i tam.

ZAVINOVAČKA

Oblíbená zavinovačka pro miminko zajistí miminku dostatek pohodlí i tepla při spánku i při nošení na rukou. Záleží jen na vás, jestli vyberete rychlozavinovačku se suchým zipem, převazovací stuhou či péřovou peřinku. Využijete ji i jako měkkou podložku. Zavinovat můžete také do elastických plen.

PŘIKRÝVKA

Polštář miminko nepotřebuje - právě naopak by mělo spát na rovné položce. Přikrýt byste jej ale měli. Nebojte se pořídit celou dětskou ložní soupravu, polštářek využijete později. Ohlídejte si rozměr a materiál, ideální je duté vlákno, peří nebo bavlna.

POVLEČENÍ

Peřinku povlečete do kvalitního dětského povlečení, nejlépe 100% bavlněného, případně z bavlněného saténu. Stejně jako u nepropustné podložky pořiďte dvě sady, ať nemusíte čekat u sušičky, až budete moci dítě opět přikrýt.

MANTINEL

Nepříjemnému zaklínění nožičky či ručičky i zapadnutí dudlíku pod postel zabrání mantinel. Je na vašich preferencích, zda budete ukládat miminko vždy na jednu stranu nebo budete strany střídat, podle toho vybírejte mezi částečnou nebo celopostýlkovou variantou.

HNÍZDEČKO

Velké oblibě mezi maminkami i miminky se těší hnízdečka pro miminka. Navozují pocit přítomnosti, pomáhají s uspáváním i klidnějším spánkem. Mimo postýlku ho využijete i při pokládání na pohovce, ze které by se mohlo dítě nešťastně skutálet, vejdou se i do korbičky kočárku.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz