❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Cesta na dovolenou nemusí znamenat utrpení. Přinášíme 6 tipů, které vám ji zpříjemní

Radost z dovolené často kazí dlouhé cestování. Ať už vás čeká několik hodin v autě, autobuse či letadle, věřte, že si je můžete zpříjemnit.

 

1.     Polštář pro podporu hlavy

Chystáte-li se během cesty alespoň chvíli spát, nachystejte si s sebou do kabiny pohodlný cestovní polštář. Oblíbené jsou polštářky ve tvaru podkovy, které obejmou váš krk a poskytnou podporu, ať už se vám hlava sveze doleva či doprava.

Cestujete-li autem a máte dostatek prostoru k balení zavazadel, vezměte si svůj oblíbený polštář i do apartmánu. Nikdy nevíte, na čem vás hostitel bude nutit spát a na dovolenou si jedete primárně odpočinout, ne si rozlámat krk.

2.     Lehká tenká přikrývka

Cestování hromadným dopravním prostředkem s sebou přináší nemožnost regulovat teplotu tak, aby vám bylo příjemně. Někomu bude v autobuse neustále teplo, někdo se bude z klimatizace klepat zimou. Patříte-li mezi zimomřivce, přibalte si s sebou tenkou lehkou deku. Nezabere moc místa a využít ji můžete i na pláži.

3.     Pohodlné oblečení a obuv

Čeká-li vás dlouhé sezení, je jedno v jakém dopravním prostředku, vybírejte oblečení i obuv podle pohodlnosti. Oblečení volte vzdušné, ve kterém se nebudete potit přes den a ve kterém vám nebude chladno v průběhu noci. Ideální je pohodlné tričko a mikina, kterou můžete podle potřeby oblékat a svlékat. Na nohy natáhněte oblíbené tepláky nebo legíny. Vzdušnost a pohodlnost platí i pro boty, důležité je, aby se vám v nich nepotila noha.

4.     Oblíbená hudba a čtení

Během dlouhých cest potřebujeme zabít nudu. Máte-li to štěstí, že cestujete bez dětí, přibalte si na palubu dobrou knihu, časopis a v přehrávači si nachystejte oblíbenou muziku.

5.     Jídlo a pití

Cesty na jih jsou v létě již tradičně spojeny se zácpami. Dlouhé hodiny v autě na přímém slunci bez možnosti zastavit a občerstvit se, jsou noční můrou snad každého, kdo se k moři v létě někdy vydal. Do auta si proto nachystejte dostatek tekutin a jídla.

6.     Pro dítě – hračky, knihy, pohádky

Nejúmornější bývá dlouhé cestování s dětmi. My dospělí ho snášíme lépe, protože víme, co nás na konci čeká. Dětem, obzvlášť těm malým, se to ale špatně vysvětluje. Víc než kdy jindy se na cestu budete muset obrnit trpělivostí, připravit si několikahodinovou zábavu a věnovat jim stoprocentní pozornost.

S dětmi je na dovolenou lepší vyjíždět na noc, kdy máte šanci, že většinu cesty prospí. Ne vždy ale máme tu možnost, proto vždy přibalte oblíbené knihy, hračky, nestyďte se za to, že jim dáte k dispozici tablety nebo mobily s pár novými dětskými aplikacemi. Chvíle klidu vám přinese i přenosný DVD přehrávač s oblíbenými pohádkami.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz