❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Jak vybrat postelový rošt?

Kvalitu vašeho spánku ovlivňuje nejen správná matrace a vhodné lůžkoviny, ale zásadní vliv má také výběr roštu. Když na nekvalitní nebo nevhodný rošt uložíte byť tu nejlepší matraci, vaše záda budou stejně trpět. Podle čeho tedy rošt vybrat?

 

Druhy lamelových roštů

V dnešní době je většina roštů tzv. lamelových, které se skládají z množství vedle sebe položených lamel. 

  • Mezi standardní lamelové rošty patří pevné laťkové rošty. Jedná se o nejzákladnější typ, který nenabízí odpružení a je citlivý na nárazy. Obzvlášť nevhodné jsou rošty, jejichž každá lemale je samostatně připevněná k rámu postele. Do pokoje pro hosty možná stačí, ale pro každodenní spánek je tento typ roštu zcela nevhodný.
  • Odpružené lamelové rošty jsou už lepší volbou. Každá lamela je po stranách odpružená, takže jsou nejen odolnější, ale především pohodlnější.
  • K luxusnějším variantám patří polohovatelné rošty - ty pořídíte jak motorové, tak manuální. Oceníte je, pokud trávíte v posteli hodně času - obzvláště vhodné jsou pro dlouhodobě nemocné nebo starší osoby. 

Tipy:

  • Zvolte rošt, který má odpružené lamely.
  • Ideální jsou rošty, které jsou tzv. “zónové” - skládají se z latěk různé pružnosti, a tak nabízejí na různých místech jinou tvrdost. Zajišťují tak správnou oporu páteři.
  • Některé rošty nabízejí možnost regulace tvrdosti - pokud si rádi přizpůsobujete postel svým potřebám, koukněte se po nich.
  • Všeobecně platí, že čím víc latěk, tím kvalitnější rošt. Hustější uspořádání lamel umožňuje větší schopnost přenášet zátěž.

Podle čeho ještě vybrat postelový rošt?

Rošt je ještě samozřejmě potřeba vybírat dle rozměru vaší postele. Co už se tak samozřejmé zdát nemusí ale je typ vaší matrace. Ne každá matrace se hodí na každý rošt. Přečtěte si, jaký rošt zvolit podle typu matrace.Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz