❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Měníte přikrývku na zimu?

Měníte přikrývky podle ročního období nebo se spokojíte s jednou variantou na celý rok? Pokud ne, tak právě nastala ta správná doba na změnu, kdy letní tenčí provedení nahradíte teplejší variantou, pod kterou už se v zimě nebudete třást, ikdyž patříte mezi zimomřivé spáče. Kromě toho zda dáváte přednost přikrývce pro jednoho nebo francouskému provedení pro pár, rozhoduje hlavně jejich stupeň hřejivosti. Na zimní období jsou vhodné čtyři typy provedení přikrývek.

Tou první variantou je celoroční přikrývka, která se vyznačuje náplní o obsahu 300g/m². Tento typ přikrývky je zejména vhodný pro zákazníky, kteří bydlí v bytě a jejich teplota neklesá pod 20°C. Mezi nejoblíbenější celoroční přikrývku patří například peřina Silver Origin. Tento druh přikrývky se na zimu zamlouvá nejvíce mužské populaci.Jako druhá varianta se nabízí přikrývka hřejivá, která už podle názvosloví napovídá, že půjde o hřejivější provedení deky s obsahem náplně 400g/m². Pod touto přikrývkou si libují v zimním období převážně ženy, které jsou zimomřivější. Toto provedení je vhodnější do chladnějších ložnic domů, kde se teplota pohybuje pod 20°C.Předposlední varianta pro velké zimomřivce je provedení extra hřejivé přikrývky, kdy jde o tzv. DUO přikrývku 2x200g/m², kdy jsou dvě přikrývky sešité k sobe a nelze je tedy od sebe rozdělit. Tímto způsobem prošití vzniká uprostřed izolační vzduchová kapsa, která zvyšuje termoizolační vlastnosti přikrývky. tyto přikrývky doporučujeme využívat v chladnějších místnostech, jimiž jsou chaty, starší domy, kde se teplota pohybuje okolo 18°C. Pod přikrývkou DUO určitě už v chladném období zima nikomu nebude :)

Poslední multifunkční variantu představuje přikrývka, kterou u nás najdete pod názvem 4 roční období. Tento název představuje dvě peřiny k sobě spojené, které můžete podle ročního období buď k sobě spojit/svázat nebo oddělit. Vzniká vám tak letní přikrývka nebo celoroční v odděleném stavu. Naopak když obě přikrývky k sobě svážete máte tak extra hřejivou variantou o celkové gramáži 450 g/m². Tento typ najdete např. u přikrývky Climaactive 4 roční období, Aloe Vera 4 roční období nebo vyvařovací Mirabell 4 roční období.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz