🛍️ Sleva 500 Kč s kódem JARO500 při nákupu nad 2000 Kč nebo sleva 1000 Kč s kódem JARO1000 při nákupu nad 5000 Kč, neplatí na zboží v akci. 🛍️

Jak vybavit ložnici?

Vybavujete ložnici a nevíte si rady? Na co si dát pozor při vybavování ložnice, si přečtěte v našem článku.

Postel a matrace

Výběr vzhledu postele je o vkusu. Volit můžete z kontinentálních postelí, postelí z masivu a nebo si ji můžete vyrobit z palet. Ideální výška postele je taková, aby vaše nohy při sezení na posteli svíraly s podlahou přibližně pravý úhel. Z nižších postelí se hůře vstává. Na vysokou postel se hůře dostanete. Pokud už postel máte, lze její výšku upravit výběrem matrace s optimální výškou. Matrace na dvojlůžko můžete kupovat v akci 1+1, kdy matrace mají stejnou výšku, volitelnou tuhost pouhým otočením a lépe se s nimi manipuluje. Vyberte optimální tuhost a zajímejte se o pratelnost potahu.

Lůžkoviny

Lůžkoviny vybírejte podle teploty, která vám v ložnici více vyhovuje. Obecně je doporučováno mít v ložnici nižší teploty. Lépe se spí a dýchá. Pokud je vám v zimě chladno, můžete si pořídit hřejivý set.

Barvy

Studené barvy menší ložnici opticky zvětší, naopak teplé barvy a doplňky ji zútulní. Podle posledních průzkumů je ideální barvou překvapivě žlutá. Barva slunce povzbudí nervový systém a vy se při probuzení budeme cítit svěžejší.

Další nábytek

Ložnici vybavte stolky k posteli, ať si máte večer kde odložit vaši oblíbenou knížku a mobilní telefon. Ložnice je u menších bytů ideálním prostorem pro šatnu a úložné prostory. Nezapomeňte příjemné osvětlení a polohovací lampičku k posteli, ať jejím nočním rozsvícením partnera co nejméně rušíte. 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz