❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Jakou mít teplotu v ložnici?

Máte potíže se spánkem a usínáním? Na vině může být i příliš vysoká teplota v ložnici. Jaká teplota je pro usínání ideální, si přečtěte v tomto článku.

Kvalitu našeho spánku podpoříme pravidelným cvičením, vhodnou stravou, kvalitní matrací a je ovlivněna aktivitou přes celý den. Značný vliv na spánek a usínání má i teplota v místnosti. Podle studií by měla být teplota v ložnici nižší než ve zbytku bytu. Doporučená teplota v ložnici je 16-19 °C. Zdůvodnit to můžeme tím, že při růstu hladiny melatoninu při usínání klesá tělesná teplota. Chladnější vzduch se také lépe dýchá. 

Jak snížit teplotu v ložnici?

zimě stačí snížit výkon topení v místnosti a před spaním ložnici vyvětrat. Problém nastává v letním období. V případě, že máme v ložnici klimatizaci, nechlaďte při tropické noci ložnici pod 24 °C. Rozdíl teploty by neměl být vyšší než 5 °C. V noci by chladný vzduch neměl proudit přímo na lůžko, protože odpařuje pot z nechráněné pokožky. V případě, že klimatizaci nemáte, větrejte až večer a přes den používejte žaluzie nebo rolety. Ač se zdá dobrou volbou ledová sprcha, je toto řešení pouze krátkodobé. Po osprchování ledovou vodou tělo uzavře své póry, aby se chránilo před chladem a v rozpálené ložnici se začne brzy přehřívat.

Jakou zvolit přikrývku?

Neměly bychom zapomenout na volbu správného setu polštáře a přikrývky. V zimě by měla u těla držet teplo, v létě být co nejvíce prodyšná a teplo od těla odvádět. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz