Jak připravit ložnici na jaro?

Jaro už je konečně tady, a tak je čas pustit pozitivní jarní energii i do ložnice. Zbavit se starého, zbavit se nečistot a večer usínat v čerstvých a nadýchaných peřinách. Čistá a svěží ložnice zlepší kvalitu vašeho spánku i vaši náladu. Tak jdeme na to!

Provětrejte, vyperte a vyměňte peřiny

Přes zimu v posteli trávíme více času než v teplých měsících roku - ať už kvůli nachlazení nebo jen lenošením u filmů. Postel tak v zimě dostává pořádně zabrat a právě na jaře je potřeba vzít úklid hezky z gruntu. 

  • Vyperte peřiny a polštáře. Dodržte doporučení výrobce a lůžkoviny vždy perte jen na doporučenou teplotu. U každého výrobku v naší nabídce najdete návod na údržbu, kde se dozvíte, jak přesně postupovat. Pokud si nejste jisti, můžete vzít své lůžkoviny do čistírny.
  • Pokud střídáte peřiny dle ročního období, je čas uložit čistou zimní přikrývku a vyndat ze skříně tu méně hřejivou.
  • Vyměňte hřejivé zimní povlečení za lehké a prodyšné. Na zimu se sice hodí příjemný flanel, ale jaro si žádá lehkost a vzdušnost. 

Tip: Ujistěte se, že máte tu správnou peřinu pro své potřeby. Pokud se v noci často potíte, zvolte méně hřejivou přikrývku. Nebo se budíte zimou i v teplejších měsících? Vsaďte na hřejivější variantu! Nám se osvědčily celoroční přikrývky, které zajistí ideální teplotu v každém ročním období.  

 

Matrace

Z matrace sundejte pratelný potah a dejte ho vyprat (stejně jako u lůžkovin dodržte doporučenou teplotu).

Matraci je potřeba zbavit prachu, částeček kůže a dalších nečistot - důkladně ji proto vysajte z obou stran. Na odolnější skvrny použijte vlhký hadřík. Matraci Poté důkladně vyvětrejte a nechte vyschnout v bezprostřední blízkosti okna, ideálně venku.

Tip: Pokud chcete prodloužit životnost svojí matrace, pořiďte si chránič matrace. Ten ocení obzvlášť rodiče menších dětí nebo páníčci, kteří pouští do postele své chlupaté mazlíčky. Nepropustný chránič matrace zvládne i menší noční nehodu nebo třeba rozlité mléko. Snadno ho sundáte a vyperete.

Postel a její okolí

Zatímco se bude matrace větrat, vrhněte se na důkladný úklid ložnice. Vysajte prach ze stěn, otřete svítidla a vlhkým hadříkem otřete také rošt a ostatní části postele. Nezapomeňte pod postelí také vytřít.

 

Pokud máte v ložnici koberec, důkladně ho vyklepejte, vysajte a vyčistěte vhodným saponátem. Dejte ho schnout společně s matrací na čerstvý vzduch.

Zbavte se zbytečností

Jaro je skvělé období na zbavení se zbytečností. Projděte si svou ložnici a vše, co vám neslouží nebo nedělá radost, bez ostychu vyhoďte, darujte nebo prodejte. V ložnici by měla panovat vzdušná a lehká atmosféra a harampádí, které akorát sbírá prach, v ní nemá místo.

 

A je to! Vaše postel je připravena na svěží a provoněné jaro.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz