❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Na co nezapomenout, když je s vámi miminko v posteli?

V posledních letech je velmi diskutované téma spaní s miminkem v jedné posteli. Rodiče po celém světě diskutují, zda spát společně s miminkem nebo jej nechat v postýlce v odděleném pokoji.

Společné spaní má mnoho benefitů

Nejnovější výzkumy pediatrů a psychologů přinesly překvapivé výsledky. Sdílení postele  přináší mnoho výhod pro kojence i pro rodiče. Děti se většinou obejdou bez dudlíku, jsou v blízkosti matky klidné a pozitivní zkušenost z dětství se u nich projeví i v dospělosti! Jsou klidnější, odolnější vůči stresu a samostatnější. Pokud cítíte, že společné spaní je pro vás to pravé, nezapomínejte postel přizpůsobit potřebám dítěte! Poradíme vám, jak na to.

Opatření

1. POLOHA MIMINKA

Děťátko ukládejte před spánkem pouze na zádička. Výrazně eliminujete nebezpečí syndromu náhlého úmrtí nebo vdechnutí vlastních zvratků. Ujistěte se, že má kolem hlavičky dostatek volného prostoru a nikdy ji nezakrývejte!

2. MATRACE

Zkontrolujte stav své matrace. Není příliš měkká nebo naopak příliš tvrdá? Proležená? Páteř kojence by se v těchto případech deformovala. Pro dítě doporučujeme středně tuhou a prodyšnou matraci. Matrace se tělíčku kojence přizpůsobí a prodyšnost matrace zajistí, aby se miminko nepřehřívalo.

3. LŮŽKOVINY

Dítě nepřikrývejte těžkou peřinou, nedávejte do zavinovačky a vyvarujte se velkého množství oblečení. Vhodná je lehká přikrývka a polštář z přírodních materiálů. To samé platí i pro povlečení.    

4. KOJÍCÍ POLŠTÁŘ

Jestliže ho používáte, mějte vždy po ruce kojící polštář. Maminky, které sdílí postel se svou ratolestí, mají velkou výhodu. Nemusí vstávat a kojení probíhá v polospánku matky i kojence. Žena pak dokáže zase rychle usnout a cítí se více odpočatá.

5. PŘEKÁŽKY

Překážky mohou být různé. Některé lze odstranit. Například můžete odklidit všechny předměty z dosahu dítěte, které by jej mohly ohrozit. Máte dlouhé vlasy? Pak si je svažte gumičkou, aby se nepřipletly do prostoru drobečka. Zajistěte postel tak, aby z ní dítě nemohlo spadnout na zem.

Jiným okolnostem bohužel někdy nezabráníte. Začala jste užívat léky? Cítíte se mnohem více vyčerpaná? Máte v posteli starší děti? V takových případech nechejte miminko spát v postýlce.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz