❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 30.6.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Přivítejte jaro ve své ložnici!

Už je to tady! Konečně jsme se dočkali prvních slunečních paprsků. Přivítejme jaro s otevřenou náručí a načerpejme pozitivní energii. Nevynechejte ani jarní údržbu své ložnice. Odpočinková a spací zóna vaši náladu ovlivní jak vzhledem, tak pohodlím a čistotou.

Úklid a údržba

V ložnici najdete hned několik důležitých míst, kde je potřeba po skončení zimního období zasáhnout a udělat důkladný pořádek.

1) POSTEL

  •   Matrace

Matraci důkladně vysajte z obou stran. Zbavte ji prachu, částeček kůže, chloupků a ostatních nečistot. Nebojte se použít i vlhký hadřík. Matraci důkladně vyvětrejte a nechte proschnout v bezprostřední blízkosti okna, ideálně venku.

Vysokou ochranu matrace a prodloužení její životnosti zajistí chránič matrace, který je zároveň velmi nenáročný na údržbu. Jednoduše jej z matrace sejmete a vyperete na doporučenou teplotu.

  • Konstrukce

Navlhčeným hadříkem nezapomeňte pořádně očistit i rám postele. Chystáte se použít čistící prostředek? Nezapomeňte nejprve zjistit, který je vhodný pro typ vaší postele. Na konstrukci z masivu zřejmě nepoužijete stejný přípravek jako na kovový rám. 

  • Lůžkoviny

O peřiny, polštáře, povlečení či prostěradla pečujte pravidelně! S nimi jste během spánku v bezprostředním kontaktu. Lůžkoviny jsou vystavovány zatěžkávací zkoušce každou noc. Absorbují váš pot, různé mikroorganismy a nečistoty.

Dbejte na kvalitu materiálu. Propotíte během teplých měsíců celou peřinu nebo se naopak probouzíte zimou při nižších teplotách? V tom případě vaše přikrývka nemá zřejmě ideální složení. Doporučujeme celoroční přikrývky, které vám zajistí ideální teplotu a spánek během každého ročního období.   

2) KOBEREC

Kobercům, které sahají od jednoho koutu pokoje k druhému, už téměř odzvonilo. Přesto je rádi pokládáme v miniaturním provedení jako například předložku k posteli. Dodá ložnici na útulnosti a zbaví nepříjemného pocitu studené podlahy po probuzení.

Koberec je ideální lapač prachu a různých nečistot, proto je důkladná údržba nezbytná! Postup je obdobný jako u matrace. Koberec důkladně vyklepejte, vysajte a očistěte vhodným saponátem. Nechte jej uschnout na čerstvém vzduchu. 

3) ŠATNÍ SKŘÍŇ

Pro kabáty, huňaté šály a čepice již prostor ve skříni nepotřebujete. Vše si pečlivě zkontrolujte a uschovejte (popřípadě vyřaďte) na příští zimní sezónu.

Prohlédněte a nejlépe i vyzkoušejte oblečení, které byste měli v nadcházejících měsících nosit. Najdete-li v šatníku kousky, které jste na sobě neměli minimálně 2 roky, důkladně zvažte, zda vám akorát nezabírají místo.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz