🛍️ Sleva 500 Kč s kódem JARO500 při nákupu nad 2000 Kč nebo sleva 1000 Kč s kódem JARO1000 při nákupu nad 5000 Kč, neplatí na zboží v akci. 🛍️

Příběh Tomáše, kterého trápilo noční pocení. Pomohla mu řada Climafit

Zpocený obličej, mokré pyžamo, nepříjemný pocit a ráno se budíte akorát unavení a znechucení? Stává se vám to taky? Noční pocení je častý problém mužů, žen a Tomáše -  ten se na nás obrátil, když už měl nočního pocení dost.

 

Řešení nočního pocení.

Tomáš už se nechtěl probouzet v mokrém pyžamu

Spojil se s námi IT manažer Tomáš, kterého trápilo časté pocení ve spánku. „Noční pocení řeším už několik let. Chci se zbavit mokrého pyžama a stresu ze spánku,“ řekl nám a my jsme hned začali hledat řešení. Nejdříve jsme však museli zvážit, jaká je příčina jeho nočního pocení a zda za ním není nějaký zdravotní problém. 

 

Příčiny nočního pocení mohou být totiž různé:

  • Obecně může za noční pocení nejčastěji užívání léků, vysoká míra stresu a různé poruchy jako například apnoe, diabetes či potíže se štítnou žlázou. 
  • Další obvyklý problém může být alkoholismus. 
  • U žen potom navíc menstruace, těhotenství nebo menopauza. 

 

A jak je to u Tomáše?

 

“Nemám žádné zdravotní potíže. Prostě se hodně potím a nikdo neví proč. Zkusil jsem celou noc větrat, což v teplých měsících stejně moc nepomůže a v zimě je to už moc. Dokonce jsem zkusil i klimatizaci, ale z toho jsem měl akorát rýmu.“ Takže u Tomáše nebudeme řešit zdravotní problémy, příčina musí být jinde. 

Nejčastější příčina nočního pocení je nevhodný materiál

Dle našich zkušeností může za noční pocení nejčastěji matrace, peřina, polštář a povlečení. Spoustě lidí nevyhovují materiály, ze kterých se peřiny a povlečení vyrábí. U Tomáše to není jinak:

„Vyzkoušel jsem peřiny z dutého vlákna, péřové peřiny, různé mixy polyesteru s dalšími materiály a nic nepomohlo.“ Byl překvapený, když jsme mu nabídli řešení s obsahem konopí. To je totiž pro regulaci tělesné teploty nejúčinnější. Nikoliv však vnitřně, ale jako součást materiálu peřiny a polštáře.

Proč je konopné vlákno ideálním řešením?

Konopná vlákna velmi dobře sají vlhkost, nezpůsobují žádné alergie, omezují vznik plísní a mají antibakteriální vlastnosti. O perfektní cirkulaci vzduchu v polštáři Climafit se pak stará klimatizační mřížka, která je našita kolem celého obvodu. Nadměrnému pocení je tak konec.

 

 

Tomáše to však hned nepřesvědčilo: „Upřímně jsem dost skeptický. Konopí dělá lidem radost, tlumí bolesti u různých nemocí a má fajn účinky na pleť. Ale jako součást peřiny a polštáře? Už jsem zoufalý, takže jsem ochotný zkusit cokoliv.“ V tu chvíli od nás dostal přikrývku a polštář z naší série Climafit a k tomu povlečení ze 100% egyptské bavlny. To je podle nás lék na noční pocení číslo jedna.

Tomáš se nám svěřil, že když večer uléhal do peřin, měl zvláštní pocit. „Cítil jsem mix nedůvěry a zároveň naděje, že se konečně vyspím. Ale nechtěl jsem být příliš optimistický. Zklamal jsem se už tolikrát.“

Jaký měl Tomáš z řady Climafit dojem?

Ráno se nám svěřil: „Tak tohle jsem vážně nečekal. Jasně, jsem trochu vlhký, ale rozhodně ne mokrý. Vyspal jsem se nejlépe za x let. Přitom teplota v pokoji byla stejná jako obvykle, nedělal jsem během dne nic jinak. Všechno úplně stejně a přitom takové zlepšení.“ Tomáš pro tuto noc použil deku a polštář Climafit s obsahem konopí. Povlečení měl z dlouhovláknité česané egyptské 100% bavlny, která podpořila účinek konopí v peřině a polštáři.

Tomáš pokračoval :“Dneska můžete koupit spousty typů peřin ve velkých obchodech, ale nikdo vám moc neporadí, co je pro vás to nejlepší. Až PiCaSo-M.cz mi uměli poradit a ukázali mi materiál, který by mě nikdy nenapadl jako vhodný pro řešení mého problému. Už se těším, až se zase konečně dobře vyspím ne jednu noc, ale každou noc.“

 

 

 

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz