🛍️ Sleva 500 Kč s kódem JARO500 při nákupu nad 2000 Kč nebo sleva 1000 Kč s kódem JARO1000 při nákupu nad 5000 Kč, neplatí na zboží v akci. 🛍️

Přírodní pomocníci pro boj s roztoči

Roztoči vyhledávají teplá a vlhká místa v naší domácnosti, není tedy divu, že postel je pro ně ideálním místem. Alergie na roztoče se projevuje respiračními nemocemi, a dokonce často stojí za vznikem astmatu. Jedná se o nejrozšířenější alergii v Česku.

Vyhlaste válku roztočům

Roztoči vyhledávají teplá a vlhká místa v naší domácnosti, není tedy divu, že postel je pro ně ideálním místem. Alergie na roztoče se projevuje respiračními nemocemi, a dokonce často stojí za vznikem astmatu. Jedná se o nejrozšířenější alergii v Česku.
Častou chybou je ráno postel ihned zastlat. Doporučujeme lůžkoviny pověsit. Zbavíme je tak vlhkosti, která je ideální pro spokojený život roztočů v naší posteli. Pokud máte možnost, v zimním obdobím pověste peřiny ven vymrznout.
Silnými přírodními pomocníky pro boj s roztoči jsou i levandule a eukalyptus.

Levandule

Už naše babičky využívali levanduli jako bojovníka s moly a škůdci v domácnosti. Často se však zapomíná, že levandule je nepřítel i roztočů. V současné době jsou účinky levandule podloženy i vědeckými výzkumy. Dle posledních studií je levandule použitelná i proti bakteriím odolných proti antibiotikům. Díky obsahu linaloolu působí proti mšicím, šatním molům a roztočům.

Levandule nám pomůže vyhnat z ložnice nejen roztoče, ale je i prokázáno, že blahodárně působí na spánek. Spánek je kvalitnější a díky vůni levandule rychleji usínáme. 

Eukalypt

Eukalyptový olej je získáván z listů eukalyptovníku. Koalové tyto listy milují, a dokonce si vybírají své oblíbené eukalypty, kterými se živí. Roztoči však eukalyptový olej obsažený v těchto listech nenávidí. Po kapkách s tímto olejem často sáhneme i při rýmě, protože působí příznivě na horní cesty dýchací a nos příjemně uvolní. Je ideální i do domácnosti, dokáže totiž pročistit vzduch a ničit nežádoucí bakterie. 

Patentovaná technologie GREENFIRST 

Greenfirst je technologie, která díky éterickým olejům z levandule, eukalyptu a citronů poskytuje lůžkovinám přímou ochranu proti roztočům, komárům a molům. Dejte roztočům sbohem.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz