🛍️ Sleva 500 Kč s kódem JARO500 při nákupu nad 2000 Kč nebo sleva 1000 Kč s kódem JARO1000 při nákupu nad 5000 Kč, neplatí na zboží v akci. 🛍️

Nejlepší matrace a spací poloha pro nastávající maminky

Těhotné ženy  často myslí  'jen' na potřeby svých dětí a sebe mají tendenci odsunout přinejlepším až na druhé místo. A to je velká chyba! Dopřejte samy sobě pohodlí. Ne nadarmo se říká, že spokojená maminka = spokojené miminko. 

Nastávající maminky většinou důkladně vybírají výbavičku  pro své miminko, aby mu zajistily co největší bezpečí a pohodlí. Postýlka je jedním z důkazů. Snaží se ji pořídit  co nejkvalitnější, co nejhezčí, do ní kvalitní matraci a stylové doplňky jako mantinely, nebesa, hrající kolotoče a tak podobně. Často pak zapomínají na svou 'postýlku' a své pohodlí. To je velká škoda! Kromě toho, že si zaslouží kvalitní a pohodlný spánek, je třeba myslet na to, že i v jejich posteli s nimi děťátko bude trávit hodně času.

Pro komfortní spánek v těhotenství je důležitá pohodlná poloha

Největší problémy s polohou během spánku mívají nastávající maminky v třetím trimestru. Břicho už je dost velké a spánek na něm ve většině případů nepřichází v úvahu. Nemusíme ani číst doporučení lékařů, abychom přišli na to, že je potřeba zvolit polohu, která je těhotné ženě nejpříjemnější. Je ale potřeba myslet na to, že poloha na zádech není moc vhodná, protože může způsobit bolesti páteře a nízký krevní tlak vedoucí k nevolnosti. Pokud vám ale v těhotenství ležení na zádech problém nedělá, klidně tak můžete prospat celou noc.

Doporučenou polohou je spaní na levém boku s podložením pravého kolene a bříška polštářem. Poloha na levém boku umožní nejlepší proudění krve k děloze, ledvinám a především se zlepší průtok živných látek placentou k miminku.

Pokud se vám na levém boku dobře neleží, nemusíte se bát, že byste miminku ubližovala. Vše potřebné se mu dostane, jde hlavně o vaše pohodlí - abyste se vůbec vyspala.

Komfort s matrací Curem C 3500

Pokud vám v klidném spánku nebrání jen miminko, ale i nevhodná matrace, určitě zvažte její výměnu!

Například matrace Curem C 3500 je vyrobena z tzv. 'paměťové pěny', která se ideálně natvaruje na anatomii těla zahříváním, což je pro těhotné ženy ideální. Tím, že se matrace skládá ze dvou liných (paměťových) pěn se zónovou perforovanou základnou, tak dopřeje zdravou a příjemnou relaxaci kloubům, páteři a svalům.

  • pocit stavu beztíže díky paměťové pěně Extra Volume
  • perforovaná základna
  • funkční dvojdílný nepřošity potah
  • vhodná i pro polohovatelný rošt

Zaveďte si vlastní 'spací rituál'

Sepište si na papír, které činnosti jsou pro vás příjemné a uklidňující. Pokuste se svůj vytvořený seznam praktikovat, než půjdete spát, abyste se cítila spokojeně a uvolněně - tím kvalitu svého spánku maximálně podpoříte.

Seznam může vypadat například takto:

1. Zapálit si svíčku.
2. Pustit si příjemnou hudbu.
3. Číst si svou oblíbenou knížku.
4. Vyvětrat si v ložnici.
5. Dát si teplou sprchu.
6. Vypít sklenici teplého mléka s lžíci medu.

Seznam může mít samozřejmě mnoho podob, fantazii se meze nekladou.

Pokud vás problémy se spaním trápí i nadále, konzultujte své problémy s lékařem!

Přejeme vám krásnou a dobrou noc!

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz