❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Kontinentální postel: Světový trend konečně i ve vaší ložnici

Zaujaly vás na zahraniční dovolené v hotelovém pokoji nezvykle vysoké postele s masivním spodním rámem? Pak jste asi spali na kontinentální posteli. Tuto luxusní záležitost už začínají objevovat i Češi a baví je čím dál víc: vždyť kdo by se nechtěl vyspat jako v pětihvězdičkovém hotelu každý den?

kontinentální postel

Tajemství se skrývá ve 3 vrstvách

Kontinentální postel odlišíte od ostatních už na první pohled díky její nezvyklé výšce. Tu oceníte hlavně při vstávání - tak dobře se vám ještě z postele nezvedalo.

Výjimečnost kontinentální postele spočívá i v konstrukci. Postel se skládá ze dvou matrací a spodní konstrukce ukryté v rámu:

1. TOPPER

Vrchní matrace neboli topper má za úkol zajistit měkkost postele a zároveň pružnost a je jen na vás, jestli si vyberete pěnový topper nebo třeba topper z ovčí vlny, který se hodí obzvlášť pro revmatiky.


2. NOSNÁ MATRACE

V další vrstvě na vás čeká několikavrstvá nosná matrace. Jejím úkolem je zajistit rovnoměrné rozložení tlaku a také podpírat tělo a především páteř. Díky matraci je kontinentální postel dostatečně tuhá a zajišťuje také přenášení tlaku těla na spodní nosnou konstrukci postele.

3. KONSTRUKCE S RÁMEM

Poslední částí postele je spodní nosná konstrukce neboli boxspring. Z něj na první pohled vidíte vnější masivní rám, ale nenechte se zmýlit - uvnitř se skrývá třeba dřevěný rošt a systém pružin. Právě díky nim má kontinentální postel výborné ortopedické vlastnosti - každá pružina totiž reaguje na tělo zvlášť. Pohyb pružin zajišťuje také odvětrávání postele.

Luxus, který vás dostane

Kontinentální postel je trendem 21. století, který k nám zavítal z USA. Největší přednost kontinentálních postelí spočívá ve vysokém komfortu díky vyšší výšce boxspringu, ale zaujme také moderním designem, který si zákazník volí na míru - od čela až po nožičky . Z naší nabídky si můžete například vybrat béžovou variantu kontinentální postele Spirit Mayor.

Zjistěte na vlastní kůži, zač je toho loket

Přijďte si kontinentální postel vyzkoušet na vlastní kůži do jedné z našich prodejen.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz