❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Léto útočí! Opevněte svou ložnici a zabraňte mu do ní vniknout

Dokud tu není, každý ho chce. Jakmile přijde, všichni ho proklínají. Co je to? Léto! Přečtěte si, jak vysoké teploty odehnat od dveří ložnice.

Léto a spánek tvoří tak trochu začarovaný kruh. Vedro způsobuje, že jste unavení, každý pohyb je nadlidský výkon a sotva udržíte otevřené oči.

Jenže jakmile si lehnete, i nejlehčí povlečení vám přijde jako babiččina duchna a kvůli horku nemůžete usnout. A když se to náhodou povede, za chvíli se celí zpocení probudíte.Známe to všichni.

Jak se v létě dobře vyspat

Nejlépe se spí v zimě. Jak ji ale přivolat, když je ve vaší ložnici minimálně 30 stupňů? Důležité je zaměřit se na tmu, větrání a vybavení.

  1. Přes den ložnici zatemněte

Sluneční paprsky mají přes léto pořádnou sílu a pokud proniknou do vaší ložnice, přesvědčí vás o tom večerní nesnesitelnou teplotou. Řešením je tedy přes den ložnici zatemnit. Ideální jsou v tomto případě závěsy nebo předokenní rolety. Kovové žaluzie sice poskytnou stín, ale slunce je rozpálí a tak budou ložnici ohřívat tak jako tak.

  1. Větrejte až v noci

Máte pocit, že je přes den v ložnici příšerně? Věřte, že venku je ještě hůř. Proto vydržte s větráním až na večer, kdy teplota o pár stupňů klesne. Pak se do toho ale pusťte pořádně. Otevřete všechna okna dokořán a ideálně udělejte průvan.

Nezapomeňte ale dát do dveří a oken zarážky, aby je náhlý závan větru nepřibouchl. Během velkého větrání také v ložnici zhasněte, jinak přivábíte hmyz a klidnou noc si stejně neužijete. Šikovnou pomůckou jsou v tomto případě sítě do oken.

  1. Pořiďte si chladivé vybavení

Všechny rady budou k ničemu, když pak vlezete v dlouhém pyžamu pod těžkou peřinu. Horké noci si žádají lehký noční oděv z bavlny nebo chladivého saténu. Z dalšího vybavení na léto doporučujeme:

  • Matraci Romatika Kašmír: matrace skvěle odvětrává a je vyrobena z antibakteriální pěny. Nevadí jí ani nadměrné noční pocení
  • Polštář Coolmax Origin: povlak polštáře je pratelný, povrchová tkanina Coolmax® Fabric™ má navíc patent na odvod vlhkosti.
  • Přikrývku Mirabell 4 roční období: přímo v názvu má 4 roční období, skládá se totiž ze dvou tenčích přikrývek. Na léto jednoduše jednu odepnete a uložíte.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz