🛍️ Sleva 500 Kč s kódem JARO500 při nákupu nad 2000 Kč nebo sleva 1000 Kč s kódem JARO1000 při nákupu nad 5000 Kč, neplatí na zboží v akci. 🛍️

Anatomický polštář uvolňuje krční páteř a svalstvo. Poradíme vám, jak ho vybrat

Ležet ve správné poloze. Přesně k tomu nutí vaše tělo anatomický polštář. Můžete tak spát pohodlněji a zdravěji - a hlavně vstávat bez bolesti! Zjistěte, jaký polštář se nejlépe hodí právě pro vás!

Díky líné pěně budete spát zdravěji

Anatomický polštář

Anatomické polštáře se většinou dělají z pěnových materiálů – nejčastěji z líné neboli viscoelastické pěny. Ta přizpůsobuje svůj tvar podle teploty. Při zahřátí měkne a naopak. Do původní polohy se navíc vrací velmi pomalu, takže si pamatuje tvar vaší hlavy. Dokonale se tak přizpůsobí křivkám vašeho těla.

Díky vzdušné struktuře je polštář velmi příjemný na dotek. Rychle zkopíruje tvar vaší hlavy a příjemně ji obklopí po celém povrchu. Díky tomu budete hned po ránu svěží a odpočatí. Citlivý materiál líné pěny nepřeje roztočům, anatomický polštář je tak vhodný i pro alergiky.

Tvar vybírejte podle polohy, ve které spíte:

Abyste dosáhli co nejlepších účinků anatomického polštáře, vyberte si model podle polohy při spánku:

  • Pokud spíte na boku, zvolte pevnější polštář, který udrží hlavu a páteř v jedné rovině a zabrání nežádoucímu namáhání svalů.
  • Jestliže spíte na zádech, vybírejte mezi nízkými polštáři, s vysokým polštářem byste nepřirozeně napínali hlavu k hrudníku a zatěžovali tak šíji.
  • Pokud spíte na břiše, kupte si polštář nízký a tvárnější. Vyšší a pevnější polštář by zbytečně tlačil na krční svalstvo.   

Důležité je, aby polštář nebyl příliš měkký ani tvrdý. Nadmíru měkké polštáře napomáhají borcení páteře, protože ji nedostatečně podpírají. Naopak polštáře s vyšší tvrdostí příliš tlačí na krk, a tak omezují správné prokrvení těla. Anatomický polštář si můžete na vlastní krk vyzkoušet v jedné z našich prodejen.

Naše tipy

Dream Memory Profil ocení především milovníci spánku na boku. Polštář je vysoký 9,5 centimetru. Díky ergonomickému tvaru je maximálně šetrný ke krční páteři. Jádro polštáře má navíc antibakteriální a protiroztočové prvky. Mezi jeho hlavní přednosti patří rovnoměrné rozložení tlaku hlavy na polštáři a vysoká savost potu díky příměsi viskózy.

Plochý anatomický polštář Dream MEMORY je vhodný pro spáče na zádech. V tomto polštáři pohodlně zafixujete hlavu i krk a postupně se zbavíte bolestí krku a šíje.

Mrkněte na všechny anatomické polštáře a dopřejte si klidný spánek bez bolesti.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz