🛍️ Sleva 500 Kč s kódem JARO500 při nákupu nad 2000 Kč nebo sleva 1000 Kč s kódem JARO1000 při nákupu nad 5000 Kč, neplatí na zboží v akci. 🛍️

Jak se zbavit bolesti krční páteře? Stačí spát na správném polštáři

Cítíte se po probuzení neodpočinutí a bolí vás celý člověk? Pravděpodobně spíte na nevyhovující matraci, ve špatné poloze nebo na nevhodném polštáři. Na výběr správného polštáře se zaměříme v dnešním článku.

Abyste předešli bolestem zad, hlavy, krční páteře i šíjových svalů, měli byste si dopřát spánek na anatomických či zdravotních polštářích. Polštáře slouží jako preventivní ochrana před bolestí, ale zároveň nepříjemné komplikace během spánku eliminují. Na našem e-shopu si vyberou i ti z vás, kteří trpí alergiemi nebo preferují spánek na polštářích s přírodní výplní.

KTERÝ POLŠTÁŘ SE PRO VÁS HODÍ?

Anatomické polštáře se vyrábějí v různých tvarech, ze kterých každý odpovídá jiné spánkové poloze. Tvar polštáře pro spánek na boku je jiný než pro spánek na zádech. Ze zdravotního hlediska je nejvhodnější polštář s tzv. dvojitou vlnou Sanasleep s nastavitelnou výškou, na kterém se bude příjemně spát všem, kteří se s problémy s krční páteří už potýkají. Obdélníkový Dream MEMORY je polštář vhodný pro všechny polohy, které během spánku vystřídáte. V případě, že spíte na zádech či na boku, sáhněte po polštáři s U profilem Dream MEMORY PROFIL.

 

VÝBĚR POLŠTÁŘE PODLE VÝPLNĚ

Nejdůležitější součástí polštáře je jednoznačně výplň. Naše polštáře jsou vyrobeny především z paměťové pěny, ale najdete zde i latexovou pěnu, bio pěnu nebo polštáře vyplněné prosem či borovicovými hoblinkami.

PŘEDNOSTI PAMĚŤOVÉ PĚNY

K hlavním výhodám paměťové pěny patří přizpůsobení se tělesné teplotě. Naše nabídka zahrnuje jak polštáře z jednoho kusu paměťové pěny, tak polštáře vyplněné kousky z ní. Výplň je vhodná pro osoby, které chtějí spát jak na zádech, tak na břiše, pro alergiky a astmatiky a pro všechny, kteří preferují spaní na vyšším polštáři.

 

JAK SE NAUČIT SPÁT NA ZDRAVOTNÍM POLŠTÁŘI?

Při přechodu z klasického polštáře na zdravotní mohou spáče i nadále provázet nepříjemné bolesti hlavy a šíje. Jaké jsou příčiny a jak je můžete řešit?

  • Důvod: Rychlý přechod z klasického polštáře na polštář anatomický.
    Řešení: Buďte vytrvalí, zhruba do 14 dnů nepříjemné pocity odezní.
  • Důvod: Špatně zvolená výška polštáře.
    Řešení: Zvolte polštář s možností nastavení výšky. V naší nabídce najdete anatomický polštář SANASLEEP, jehož součástí je vyjímatelná pěnová část pro úpravu výšky.
  • Důvod: Nevhodně zvolená matrace.
    Řešení: Vyberte si matraci se správnou tuhostí, která bude odpovídat vaší hmotnosti.

 

Spánkem strávíte zhruba jednu třetinu života, proto byste vašemu tělu měli dopřát ty nejkvalitnější doplňky, díky kterým se během spánku budete cítit skutečně komfortně.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz