❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Jak v létě dosáhnout lepšího spánku?

Léto je v plném proudu a s ním i vysoké teploty, které mohou negativně ovlivňovat spánek. Nejste příznivci letních teplot, protože v nich nemůžete spát? Nezoufejte. Přinášíme vám rady, jak dosáhnout kvalitního spánku i v letních měsících.

Léto je v plném proudu a s ním i vysoké teploty, které mohou negativně ovlivňovat spánek. Nejste příznivci letních teplot, protože v nich nemůžete spát? Nezoufejte. Přinášíme vám rady, jak dosáhnout kvalitního spánku i v letních měsících.

  1. VĚTREJTE AŽ VEČER

Přes den vrcholí příval horkého vzduchu, z toho důvodu mějte zavřená a zatemněná okna. Jistě víte, že ke konci července se slaví svátek svaté Anny, který je spojen s pranostikou „Svatá Anna, chladna z rána“. Tato pranostika zvěstuje, že přes noc a k ránu by se měl vzduch ochladit. Otevřete před spaním okna a dveře do průvanu a nechte je otevřená přes celou noc.

  1. ZÁCHRANA V PODOBĚ KLIMATIZACE A VĚTRÁKŮ

Pokud jste se poučili z minulých let a máte nainstalovanou klimatizaci, tak jen dbejte na to, abyste vlivem nízké teploty neonemocněli. V případě, že nepatříte mezi šťastlivce s klimatizací, pořiďte si alespoň větrák.

  1. POZOR NA ALKOHOL, KÁVU A CIGARETY

Přílišná konzumace alkoholu a kávy před spaním zahřívá organismus. Z toho důvodu se vám může v letních měsících špatně usínat. Káva navíc odvodňuje a tak připravuje vaše tělo o tekutiny, které jsou zejména v horkých dnech důležité. Zkuste alkohol a kávu vyměnit na chlazenou vodu – zchladíte tělo a zaženete žízeň.

  1. OSPRCHUJTE SE

Ve vysokých teplotách se před spaním ochlaďte studenou sprchou. Začněte se sprchovat vlažnou vodou a postupně přecházejte na studenou teplotu. V případě, že byste na rozpálené tělo ihned pustili studenou vodu, způsobili byste tělu šok, po kterém by lidský organismus v obraně začal opět zvyšovat tělesnou teplotu.

  1. KVALITNÍ PYŽAMO

V letních měsících sáhněte po bavlněném pyžamu, které saje pot.

  1. SPRÁVNÁ PŘIKRÝVKA

Vyměňte vaši přikrývku a sáhněte po přikrývce s ALOE VERA. Tato rostlina podporuje hluboký spánek, což v horkých letních měsících oceníte.

  1. KVALITNÍ POVLEČENÍ

Na léto se vybavte kvalitním povlečením. Vybírejte povlečení vyrobené zejména z bavlny a saténu. Pokud je vám pod přikrývkou velké teplo, spěte pouze pod povlečením. Jistě oceníte povlečení MIRABELL z česané egyptské 100% bavlny, které vás nebude příliš zahřívat a jako bonus bude odsávat váš pot.

Pod povlečením z bavlněného saténu zažijete během spánku hebký pocit.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz