❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Minimalismem proti stresu

Jste přepracovaní a špatně se vám usíná? Proti chronickému stresu se dá bojovat různými cestami. Zklidnit mysl před ulehnutím vám pomůže třeba i minimalisticky zařízená ložnice. Poradíme vám, jak si ji jednoduše vytvořit.

NEPŘESKUPUJTE, VYHAZUJTE

Prostředí vašeho domova má na úzkosti a tlak, které občas každý pociťujeme, velký vliv. Rozptýlit vám je pomůže nezahlcená vzdušná domácnost plná věcí, které máte skutečně rádi. Začněte proto uklízením. Nejde o to, abyste věci přerovnali, ale zmenšili jejich počet v domácnosti. Ať už chcete minimalisticky uspořádat noční stolek nebo komodu s ložním prádlem, vyndejte ven všechen obsah a roztřiďte jej na 3 hromady: vyhodit, darovat (kamarádům nebo na charitu), ponechat.  

MÉNĚ JE VÍCE

Známé přísloví platí v případě minimalistické ložnice dvojnásob. Zaměřte se na několik kusů nábytku a doplňků, které vám budou sloužit dlouhá léta. Potřebujete nové povlečení nebo třeba celou postel? Nebojte se udělat pořádný průzkum a investovat trochu víc do kvalitních materiálů i zpracování.

S BARVAMI OPATRNĚ

Červené stěny nebo přehoz s duhovým vzorem ve vás klid vzbudí jen obtížně. Snažte se barevnost ložnice udržet v jemných neutrálních tónech. Vyzkoušejte třeba naše povlečení ze 100% egyptské bavlny v šedé, béžové nebo bílé barvě. Vaše hlava si lépe odpočine, když se nebude muset soustředit na agresivní tóny. V neutrální ložnici se vám bude spát mnohem klidněji.

DOTEK PŘÍRODY

Věděli jste, že existují květiny, které vám vylepší spánek? Aloe vera, lopatkovec nebo levandule zajistí, že se vám v ložnici bude příjemně dýchat. Pohled na živé rostliny nám navíc dělá dobře a také pomáhá k relaxaci. Snažte se do ložnice dostat i přírodní materiály, jako je dřevo, bavlna, len nebo vlna.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz