❣️ Sleva 20% s kódem POLSTAR20 ❣️ Platí na nezlevněný sortiment při nákupu nad 999 Kč prodlužujeme do 31.7.2024. Nevztahuje se na matrace a postele.

Překvapte děti změnou jejich pokojíčku!

Vejdete do dětského pokoje a napadne vás, že by to chtělo "pořádnou změnu"? Načež zavíráte dveře od pokoje a téměř hned vypustíte nápad z hlavy. Nedělejte to a do úprav se skutečně pusťte! Nemusíte celý pokoj hned renovovat, stačí několik drobností, ze kterých budou děti jásat nadšením a vy koneckonců také. Poradíme vám, jak na to!

Kdy je ideální příležitost na změnu?

Příležitostí na změnu pokoje bývá zpravidla hned několik. Máte-li pokojík dobře vybavený a nemáte dostatek času nebo financí na celkovou obměnu, vsaďte na drobnosti, které vašeho mrňouse potěší. Využít k tomu můžete klasická obdarovávací období kolem narozenin, Vánoc nebo vysvědčení.

Potřebujete-li převrátit pokojíček vzhůru nohama, vyšlete děti na tábor nebo prázdniny k prarodičům, ať máte dostatek klidu. Pusťte se do toho pořádně, s radostí a berte to také jako příjemné odreagování od svých každodenních povinností.

Postel je základ!

Slíbili jste dítěti dárek za hezké vysvědčení? Spojte příjemné s užitečným a  pohrajte si v pokojíčku pouze s dětskou postelí. Přeci jen jde o nejdůležitější prvek v pokoji. Každé dítě by se mělo ve své posteli cítit pohodlně a v bezpečí. A co může udělat velkou radost?

  • Na první pohled - povlečení. Vyberte cool povlečení s motivem oblíbeného akčního hrdiny a uvidíte, že tím také vyřešíte problém pozdního prázdninového ulehání ke spánku. Dítě se do postele bude vyloženě těšit!
  • Na první dotek - lůžkoviny. Co takhle peřina a polštář? Není čas na změnu? Výběr vhodného polštáře a přikrývky zásadním způsobem ovlivňuje spánek  a vám na pohodlném a zdravém spánku vašeho dítěte určitě záleží.

Vzhled pokoje

Jestli se pustíte to celkové rekonstrukce pokoje, vyčleňte si na to dostatek volného času. Nedělejte úpravy ve spěchu a nehoňte se. Výsledek by měl těšit vás i děti.

  • Barva. Změnou odstínu zdi či tapety určitě neprohloupíte, naopak! Pokojíček pořádně prokoukne a děti budou nadšené. Dávejte si však pozor, abyste nezvolili barvu, kterou děti nemají zrovna v oblibě.
  • Doplňky. Povolte uzdu fantazii a popřemýšlejte, co by se hodilo dětem do pokoje. Stylová lampička na stůl? Větrák či rolety, protože se léto snaží útočit na pokoj v plné síle? Plakáty s oblíbenými hrdiny či obrázky s moderními motivy?
  • Nábytek. Nemusíte zrovna utrácet majlant za nové vybavení. Stačí přesunout postel, stůl a skříně, přivrtat novou poličku na knížky a udělat útulný koutek na hraní a dítě bude z nového útočiště u vytržení. Uvidíte.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz