🛍️ Nákupy OnaDnes odstartovaly 🛍️ S kódem ONA25 získáte slevu 25% na většinu sortimentu, 20% slevu na vybrané matrace, 10% na ostatní matrace a postele. Neplatí na zboží v akci.

Zpříjemněte si spánek na dlouhých cestách!

Dlouhé hodiny v autobuse nebo v autě většina z nás snáší velmi špatně. Dá se vůbec taková cesta přežít bez rozlámaného těla a prvního dne dovolené obětovaného regeneraci? Přinášíme vám pár užitečných rad, které vám cestování usnadní a zpříjemní nepříliš komfortní spánek.

Dodržujte rituály!

Několikahodinové hrbení v sedadle je pro vaše tělo zcela nepřirozené a namáhavé. Jedinou úlevu od nekonečné cesty přináší spánek. Před odjezdem se proto dobře připravte, abyste alespoň kus cesty plnohodnotně spali.  

  • OBLEČENÍ

Základem pohodlného cestování je bezesporu příjemné oblečení. Přesto jej mnoho lidí podcení. Uvažte sami, upnuté džíny asi nebudou zrovna nejpohodlnějším úborem. Vybírejte volné, vzdušné kousky, ideálně z přírodních materiálů. Samozřejmě ale v prvé řadě záleží na vás, v čem se cítíte nejlépe.

  • RITUÁLY

Se spánkem na cestách nám mohou pomoci běžné „rituály“, které jsme zvyklí provozovat doma. Večerní rituály mozek vyhodnotí jako čas ke spánku, měly by vám tedy pomoci s rychlejším usínáním.

I v autobuse si můžete například omýt obličej vlhčeným ubrouskem, na odpočívadle si vyčistit zuby a chvíli si číst svou oblíbenou knihu.

  • SPACÍ DOPLŇKY

Pohodlnější sedadlo si většinou přiobjednat nemůžete, i přesto existují doplňky pro vyšší komfort. Takový cestovní polštářek z paměťové pěny příjemně podloží hlavu, deka vás ochrání před silnou klimatizací a zároveň navodí pocit, že jste připraveni ke spánku.  

Další překážkou pro vás může být nezvyklý hluk (i běžný šum autobusu) nebo světla aut jedoucích v protisměru. Potřebujete při usínání úplný klid? Přibalte si s sebou spací pásku na oči a sluchátka či špunty do uší. Jsou maximálně skladné a vy tak dorazíte na vaši vysněnou dovolenou svěží!

Nezapomeňte, že cestou strasti se spánkem nekončí. Léto útočí i v ložnici a tak si nastudujte, co dělat a nedělat, abyste měli v apartmánu na noc příjemně.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz